Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej razem z Fundacja “Na zmianę” zorganizowały kolejne wydarzenie w ramach promowania wolontariatu.
Tym razem zaproszeni do udziału uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy i w tych grupach odnajdując w mieście kolejne punkty znajdowali miejsca gdzie wolontariat kwitnie.
W punktach tych czekały na nich niespodzianki – aktywności, do których zostali zaproszeni przez animatorów. A także, które charakteryzowały odwiedzane organizacje.
I tak na ul. Krakowskiej w miejscu siedziby Fundacji “krakOFFska 36” mogli wziąć udział w zasadzaniu szczepek ziół,  z których powstaje zielona ściana zainicjowana przez opolską grupę Cohabitatu. O działalności tych i innych projektów np. Graciarni – społecznym komisie, Piekarni – klubie muzycznym, opowiadali: Ewelina Szmyd i Bartek Pikul.

Kolejne miejsce było na przeciwko Miejskiego Domu kultury, przy Kiosku Kulturalnym – częściowo powiązanym z Opolskiem Projektorem Animacji kulturalnej. Tam też została przedstawiona działalność tych instytucji oraz Fundacji na Zmianę – gdzie uczestnicy poznali twórczy sposób na szybkie zrobienie pudełeczka na zdjęcia, które właśnie powstawały.
Miałam przyjemność opiekować się tym miejscem.

Trzecim punktem, które uczestnicy odwiedzili była fontanna na pl. Wolności k. Biblioteki Miejskiej. Tam Marta Szewerda  i Maciej Dudarczyk z Fundacji dr Klaun – opowiedziała o działalności organizacji, którą reprezentują i uczyli robić figurki z balonów.

Bonusem była wycieczka na  świeżo wyremontowaną wieżę Piastowską – skąd można było sfotografować Opole z lotu ptaka. Każde miejsce miało przez uczestników zostać sfotografowane, w najciekawszych ich zdaniem aspektach.

Plener zakończył się w Labie – na wyspie Bolko, gdzie uczestnicy mogli podzielić się swoimi wrażeniami, poznać się wzajemnie przy poczęstunku, na plaży stworzonej przez właścicieli kawiarni.

Wszystkie zdjęcia zostaną zamieszczone na portalu mmopole, a potem uczestnicy wybiorą z nich najlepsze trzy zdjęcia, które zostaną nagrodzone.