Pani Agnieszce marzył się duży, ciepły otulający sweter. Z kapturem i perełkami.

Wysłała mi kilka zdjęć: w jednym była długość odpowiednia, w drugim wykończenie, w trzecim kaptur, a w płaszczyku kołnierz… Mimo, że zdjęcia dotyczyły różnych stylów, różnych materiałów wydawało mi się, że zrozumiałam o jaki efekt chodzi Pani Agnieszce… Ochoczo kupiłam moją ulubioną, grubą i bardzo mięciutką włóczkę 1,5 kg. Skonstruowałam wykrój i ochoczo zabrałam się do roboty.

Praca była tym przyjemniejsza, że wykonana została na drutach firmy Addi, które same płyną w rękach i za każdym razem nie mogę się nadziwić, że dwa proste druty mogą być aż tak dużo wygodniejsze niż inne dwa druty. Przecież to tylko drut….w końcu.

Przy tak dużej pracy każda drobnostka ma znaczenie, więc to, że na drutach Addi robi się tak wygodnie znacznie przyspiesza pracę… i daje znacznie więcej przyjemności.

Gdy już zrobiłam przód i tyło zaczęły pojawiać się wątpliwości. Czy kupiłam włóczkę w odpowiednim odcieniu bieli? Czy Pani Agnieszka chciała rękawy rozszerzane czy wąskie, czy rozszerzenie poniżej talii będzie w sam raz czy za duże?… Ech… Zawsze tak mam…

Nic to, okiełznałam swoją wyobraźnię i kontynuowałam zaplanowana pracę. Będąc przy końcu dobrałam metalowe zapinki (takie klamerki w rodzaju szamerunku). Niestety, gdy poszłam do sklepu okazało się, że nie mogę dokupić wystarczającej ilości. Aby temu zaradzić wpadłam na pomysł aby te zapięcia zrobić samodzielnie. Z perełek, które tak lubi Pani Agnieszka. Cały dzień zajęło mi wyszywanie tych malutkich ozdóbek. Cały dzień – ale efekt był cudny.

Ręcznie robione zapięcia z perełek

Dlatego, gdy z drżącym sercem wysłałam sweter pani Agnieszce, niecierpliwie czekałam na jakąś informacje od niej….

Aż przyszła:

“Sweter bardzo ładny :))) gustowny .. nie przesadzony :)))
Wymiary idealne :)) leży ładnie

Wszystko wypadło bardzo fajnie .. jestem zadowolona … tylko do czego ten pomponik?:))))”

– Aaaa pomponik! A pomponik?… Cóż zostało trochę włóczki…. Może być do torby, jako zakładka do kaptura… Więcej pomysłów nie mam 😎.Ręcznie robiony sweter na zamówienie

 

Damski sweter na zamówienie