Jak co roku odbył się wczoraj Piknik Nad Odrą. Ogromne wydarzenie udostępniające bezpłatnie ofertę dla mieszkańców miasta obejmującą rozrywki sportowe, propozycje organizacji pozarządowych, warsztaty, zabawy itp.

Z Fundacją “Na zmianę” byliśmy częścią obozu rycerskiego. Czerpaliśmy papier pokazując mieszkańcom tę starą metodę. Zdobiliśmy tkaniny stemplami drukarskimi, które jeszcze w średniowieczu stosowane były zarówno do papieru jak i tkanin. Pewnie wynikało to z tego, że także pulpę papierową robiło się z kawałków materiału. My do jej wytworzenia zastosowaliśmy makulaturę, hołdując twórczemu przetwarzaniu surowców wtórnych.

Pierwszy raz warsztaty, pod moim okiem poprowadzili wolontariusze Fundacji: Witek i Tomek. Działali zgodnie, harmonijnie i skutecznie – co było widoczne w dużym zainteresowaniu te metodą.

Warto też dodać, że czynnie uczestniczyli w przygotowaniach: rzeźbili stemple, wybierali średniowieczne wzory, które na nich były, przygotowali pulpę i odciskarkę z wiejskiej zagrody.

 

Nasze stoisko odwiedziło ok. 70 dzieci malujących swoje tkaniny, a czerpanych kartek powstało ok. 30…stworzyli je najodważniejsi.

Wszystkim dziękujemy za uczestnictwo i odwiedziny!

Pokazywaliśmy Wam także koszulki Spółdzielni Socjalnej “Perunica, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem. Na koszulkach widnieją grafiki bogów słowiańskich: Peruna, Welesa, Swaroga, Marzanny i Mokosz.Każde ma inny – często wrednawy charakter, który udziela się noszącym ich wizerunek ludziom… Z dokładniejszymi opisami cyklu można zapoznać się na stronie Perunica.pl…

 

Naszymi sąsiadami byli: Kowal – Janusz Sawicz,z przenośna kuźnią, Pani z mini-witrażami, Ceramik – z warsztatem garncarskim – Paweł Wierzbicki i Pan robiący figurki drewniane… a gościła nas ekipa Rycara – pięknych chłopaków, z rycerskich zbrojach 🙂

 

Było twórczo, wesoło, pogodnie…

 

Do zobaczenia za rok