Warsztaty skierowane są dla wszystkich chętnych chcących poznawać tradycyjne pieśni ludowe, sposób ich wykonywania oraz dowiedzieć się o czym tak naprawdę są. Zapraszam także osoby, które po prostu chcą się wyśpiewać, poeksperymentować ze swoim głosem oraz przekonać się jak dobrze jest spotkać się razem w śpiewie.

Nie trzeba mieć żadnego wykształcenia muzycznego, doświadczenia wokalnego ani błogosławieństwa pani od muzyki czy chóru z podstawówki.

Zajęcia to 6 godz. śpiewania oraz pracy z głosem, plus godzinna przerwa na posiłek na miejscu lub wyjście do miasta.

Miejsce: centrum Opola
Warsztaty są odpłatne, szczegóły dostępne dla zainteresowanych po zgłoszeniu na poniższego maila.

Grupa max. 12 osób

Zapisy wyłącznie poprzez mail: zielepuchy@poczta.fm do 9.02.2015
Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko, adres mailowy i telefon do kontaktu

Co śpiewamy?: tradycyjne pieśni ludowe ze Śląska i innych regionów Polski

Warsztaty śpiewacze poprowadzi:

Iwona Wylęgała – etnolog i etnomuzykolog. Specjalizuje się w temacie śląskich pieśni ludowych z Opolszczyzny zajmując się ich rekonstrukcją. Od ponad 3 lat prowadzi warsztaty śpiewu tradycyjnego w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Przygotowuje również do występów zespół śpiewu tradycyjnego „Niezłe Ziółka” z rozmaitym repertuarem. Przedstawiając pieśni weselne wraz z zespołem współpracowała przy rekonstrukcji śląskiego wesela we wspólnym przedsięwzięciu Muzeum Wsi Opolskiej i czeskich instytucji partnerujących z regionu Hana. Od kilku lat prowadzi działalność koncertowo – edukacyjną w temacie pieśni ludowych. Jest także autorką artykułów z dziedziny szeroko rozumianej kultury tradycyjnej i jej przemian. W Roku Kolberga 2014 wraz ze Stowarzyszeniem OPAK realizowała dofinansowany przez MKiDzN projekt edukacyjny dla dzieci i dorosłych: Śpiewki i piosenki. Pieśni ludowe w tradycji i inspiracji.”